Bel of mail ons!
Ook op zaterdag, ’s avonds én deels op zondag bereikbaar!
Toscane, Castiglion Fiorentino 4 appartementen, 2 vrijstaande huisjes
De Buccelletti’s trokken al in de 17de eeuw naar Valle di Chio. Het was hun droom om olijfolie en wijn te produceren, en dat deden ze eeuwenlang met veel succes op hun familielandgoed. Lidia en Roberta besloten rond 1996 echter de gok te wagen, en het landgoed om te vormen tot Agriturismo Casali. En die gok heeft goed uitgepakt. Tegenwoordig is deze vakantieplek een oase van rust, waar u het authentieke Toscane in al haar facetten kunt ervaren.
Agriturismo Borgo Gaggioleto is een van de hoogtepunten van Agriturismo Casali, dat voorts ook Borgo Santo Stefano, Villa La Guardata, en Villa San Martino herbergt. Gaggioleto is een antiek boerendorpje uit 1100 en deze authentieke, rustieke sfeer hangt er nog altijd in de lucht. Gasten verblijven hier in traditionele bouwwerken die, hoewel inmiddels voorzien van alle moderne gemakken, hun authentieke charme behouden hebben.
Agriturismo Borgo Gaggioleto, gelegen op 400 meter hoogte, is uitstekend geschikt voor natuurliefhebbers. Vanuit het dorpje heeft u toegang tot meerdere wandelpaadjes om de uitgestrekte heuvellandschappen van Toscane te verkennen. Die heuvels zorgen ook prachtige uitzichten. U kunt hiervan genieten vanuit de gemeenschappelijke, omheinde tuin met ruim zwembad (14 x 7 meter).
Hoewel Agriturismo Borgo Gaggioleto perfect is voor vakantiegangers op zoek naar rust en ontspanning in de Toscaanse natuur, is ook de ‘bewoonde wereld’ nooit ver weg. De Middeleeuwse stad Castiglion Fiorentino bevindt zich op slechts enkele kilometer, terwijl ook de belangrijke kunststeden (Florence, Pisa, Siena) makkelijk met de auto bereikbaar zijn.
De appartementen hebben hun authentieke, traditionele karakter behouden, maar zijn voorzien van alle moderne gemakken. U bent verzekerd van Wi-FI, satelliet-TV en een volledig ingerichte keuken. Il FIenile, La Capanna en La Casa Rosa hebben beschikking over een privé tuintje, maar alle gasten kunnen gebruik maken van de gemeenschappelijke tuin met zwembad. La Capanna is geschikt voor mindervaliden.
Agriturismo Borgo Gaggioleto heeft vier appartementen en twee vrijstaande huisjes. Alle appartementen hebben een vaatwasser, wasmachine en airconditioning.
De Cottage Il Fienile biedt plek aan in totaal zes personen op twee verdiepingen. De begane grond beschikt over een woonkamer met 2-persoonsslaapbank, keuken (oven, vaatwasser, koelkast, magnetron) met open haard, badkamer, en wasruimte met wasmachine. De eerste verdieping beschikt over een slaapkamer met 2-persoonsbed en en-suite badkamer met badkuip, en slaapkamer met 2-persoonsbed en en-suite badkamer met douche.
De Cottage la Capanna is verdeeld over twee verdiepingen en biedt plek aan vier personen. Op de begane grond vind je een woonkamer met open haard en keukenhoek (oven, koelkast en vaatwasser), slaapkamer met 2-persoonsbed en en-suite badkamer met douche en een wasruimte met wasmachine. Op de eerste verdieping vind je een slaapkamer met 2-persoonsbed en een badkamer met douche en badkuip.
Casa Rosa 1 is een 4-kamer appartement voor zes personen op de begane grond. Het beschikt over een woonkamer met open haard, keuken (oven, vaatwasser, koelkast), slaapkamer met 2-persoonsbed en en-suite badkamer met badkuip, en twee slaapkamers met 2-persoonsbed en en-suite badkamer met douche.
Casa Rosa 2 is een 4-kamer appartement voor zes personen op de eerste verdieping. Het beschikt over een woonkamer met open haard, keuken (oven, vaatwasser, koelkast), slaapkamer met 2-persoonsbed en en-suite badkamer met badkuip, slaapkamer met 2-persoonsbed en en-suite badkamer met douche, slaapkamer met twee 1-persoonsbedden, badkamer met douche, en zolderkamer.
La Palazzina 2 is een 3-kamer appartement voor zes personen verdeeld over twee verdiepingen. De eerste verdieping beschikt over een woonkamer met open haard en 2-persoonslaapbank, keuken (oven, vaatwasser, koelkast) en een kleine badkamer. De tweede verdieping beschikt over een slaapkamer met 2-persoonsbed en en-suite badkamer met douche, en slaapkamer met 2-persoonsbed en en-suite badkamer met badkuip.
La Palazzina 1 is een 2-kamerappartment voor twee personen op de begane grond. Het beschikt over een woonkamer, keuken (oven, vaatwasser en koelkast), slaapkamer met 2-persoonsbed en badkamer met douche.
Agriturismo Borgo Gaggioleto is onderdeel van Agriturismo Casali in Val di Chio. De overige accomodaties van deze zeer mooie Agriturismo kunt u eveneens op onze website vinden:
Agriturismo Borgo Gaggioleto beschikt over een ruim zwembad met panoramisch uitzicht. De afmetingen van het zwembad zijn 14x7 meter. Vlak naast het zwembad vindt u ook een hydromassage bad met ruimte voor acht personen.
De Buccelletti’s zijn hun eerste liefde niet vergeten en produceren nog altijd hun eigen wijn in Agriturismo Casali. Een rondleiding door de wijngaarden biedt u een inkijkje in het gehele productieproces en de geschiedenis van het landgoed. Aan het einde van de rondleiding krijgt u natuurlijk de kans om de verschillende wijnsoorten te proeven. Met iedere wijn krijgt u er een bijbehorend typisch Toscaanse hapje.
Agriturismo Casali in Val di Chio biedt u de mogelijkheid om kookworkshops te volgen zodat u wat meer leert over de Toscaanse keuken. De workshops kunnen zowel in het Engels als het Italiaans worden gevolgd. U kunt aangeven of u glutenvrij of vegetarisch wilt koken en er wordt slechts van organische ingrediënten gebruik gemaakt. Ook met allergieën wordt rekening gehouden. Aan het einde van de workshop wordt de maaltijd geserveerd met huisgemaakte wijn en olijfolie.
Wanneer u geen zin hebt om lessen te volgen, maar toch wil genieten van een authentiek Toscaanse maaltijd kan Agriturismo Casali in Val di Chio een privé kok regelen die naar uw appartement komt om voor u te koken. U kunt hem gerust het hemd van het lijf vragen of gewoon ontspannen terwijl hij een heerlijk maal voor u bereidt. Met speciale eetwensen (vegetariërs, glutenvrij, allergieën) wordt rekening gehouden.
U kunt ontbijt, lunch of diner bestellen, waarna een volledig menu naar uw woning kan worden bezorgd.
Wanneer u in de juiste periode bij Agriturismo Casali in Val di Chio verblijft kunt u de oogst van druiven en olijven, twee van de belangrijkste tradities van het Toscaanse platteland, meemaken en er aan deelnemen. De druiven worden in de nazomer geplukt, terwijl het voor de olijven tijd is in november.
Agriturismo Casali in Val di Chio organiseert een Middeleeuws diner. Hierbij staat soep, brood en vlees centraal, en het eten wordt bereid en opgediend door obers in traditionele kostuums. De avond wordt verder opgeleukt met een vlagceremonie, en oude liederen. Dit evenement is beschikbaar voor groepen vanaf 25 deelnemers.
U kunt mee op gegidste fietstochten en wandeltochten door het schitterende Toscaanse platteland. De uitstapjes duren ongeveer 2/2,5 uur.
Altijd al in een luchtballon willen vliegen? Agriturismo Casali in Val di Chio kan dat voor u regelen. Groepen van 7 personen kunnen vanuit de lucht de bijzondere Toscaanse heuvellandschappen overzien.
Vanuit Agriturismo Casali in Val di Chio worden excursies naar de grote en kleine steden in de buurt georganiseerd.
Het is mogelijk om uw bruiloft te vieren op het landgoed van Agriturismo Casali in Val di Chio. Om alles in kannen en kruiken te regelen werkt het agriturismo samen met wedding planner Val di Chio Eventi. Ook is er een kapel, daterend uit 1625, aanwezig op het landgoed.
Kies de maand waarin u deze accommodatie wenst te bezoeken en kies het aantal nachten dat u wenst te verblijven. In de beschikbaarheidstabel verschijnt de juiste maand en de periode die u heeft geselecteerd. Plaats dit groene gedeelte op de data dat u wenst te boeken. Indien deze periode nog vrij is, verschijnt de button “Boek nu” of “Optie”. Bij Ecco Italia boekt u veilig en vertrouwd met SGR garantie.
In het laagseizoen is het ook mogelijk om voor drie dagen te huren met variabele aankomstdag. Let op aankomst op zondag is niet mogelijk. Bij boekingen van minder dan 1 week komen er 10% extra kosten bij.
Deze beroemde bedevaartsplaats is alom bekend en heeft een schitterend panorama op het dal van Spoleto en Perugia. De basiliek van San Francesco is de trekpleister van dit kleine stadje. Deze basiliek bestaat uit een crypte, en een onder- en bovenkerk en is in de 13e eeuw gebouwd op het graf van de heilige Sint Franciscus. Naast deze basiliek zijn andere bezienswaardigheden de moeite waard zoals de Duomo en de kerk Santa Chiara. Dit is de ker van de orde van Clarissen, gesticht door Clara. Zij heeft zich laten inspireren dor San Francesco. Ook is er een mooi dorpsplein waaraan de Romeinse tempel van Minerva gelegen is met haar imposante zuilen.
In Perugia is het oude centrum oftewel het centro storico een bezoek meer dan waard. U treft er de Rocca Paolina aan, een oude citadel gebouwd in opdracht van paus Paulus III als machtsvertoon nadat hij de zogenaamde zoutoorlog had gewonnen van Perugia. De Corso Vanucci is de belangrijkste historische winkelstraat in het oude centrum en heeft vele leuke bezienswaardigheden zoals het Palazzo del Priori en bijzondere winkeltjes en terrasjes. Aan het eind van de Corso Vanucci ligt de Piazza IV Novembre met de prachtige Fontana Maggiore, een meesterwerk van de Italiaans-gotische beeldhouwkunst. In het oude centrum vindt u ook de Piazza Sopramuro en de Porta Sole. In de Collegio del Cambio, het wisselhuis, treft u fresco's van de schilder Pietro Vanucci, geboren in Perugia met de toepasselijke bijnaam Perugino aan. Geniet verder van een stadwandeling langs de Arco Etrusco, pittoreske steegjes, de oude Etruskische muur en schitterende panorama's over de omgeving van Perugia. Een historische stad om van te genieten!
De door de Etrusken gestichte stad is niet alleen één van de oudste steden maar ook één van de meest schilderachtige, met zijn wirwar aan oude straatjes, steegjes en gebouwen. De stad heeft diverse mooie musea die zeer de moeite waard zijn om te bezoeken indien u van kunst houdt.
Volterra is gelegen op een plateau waardoor het een zeer mooi uitzicht heeft op de heuvels rondom. Grote delen van de oude Etruskische muren staan nog overeind. Veel van de oude Etruskische voorwerpen kunt u bekijken in het Museo Gaurnacci. De Duomo heeft een zeer mooie preekstoel met gebeeldhouwde panelen. De stad is bekend om zijn ambachtslieden die al 2500 jaar beelden snijden van de plaatselijke albast.
De dertien torens, in de twaalfde en dertiende eeuw gebouwd door adellijke families, domineren het mooie silhouet van San Gimignano. Het middeleeuws aanzicht van de stad is sindsdien nauwelijks veranderd. Van de torens is alleen de Torre Grossa voor publiek geopend. Mooi zijn ook het Collegiata, het Palazzo del Popolo en het Palazzo Vecchio del Podesta met waarschijnlijk de oudste toren